Princezná rebelka

Princezná rebelka


Premietame pre všetkých, nič nekontrolujeme.
Respirátor nepovinný/dobrovoľný, občerstvenie povolené (predaj pukancov pred kinosálou).


 

Letné rozprávkové dobrodružstvo od producentov animáku Esá z pralesa

V tejto rozprávke je všetko tak trochu naopak. Princezná zachraňuje princa, jednorožec je veľké zviera, nie rozprávková bytosť a čarodejnica nie je strašidelná a zlomyseľná, ale odvážna a múdra. A navyše, hlavná hrdinka vlastne ani princeznou nie je. Ale poďme po poriadku...

Malá sirota Mia žije spolu so svojimi tromi lasičkami,Škrabkom, Ňufkom a Mlskou, na  ulici  v stredovekom  meste Foggyburg. Živí sa tým, že chodí kradnúť jedlo na hrad zlovestného regenta Tristana, ktorý sa snaží získať kráľovský trón. Jedného dňa sa jej podarí oklamať stráže tak, že si oblečie princeznovské šaty. Tým sa začína jej bláznivá výprava za záchranou následníka trónu Rolanda, ktorého Tristan začaroval a premenil na... mačkuru (napoly mačku, napoly kuru). Spoločnosť na záchrannej misii jej bude robiť nemotorný strážca Krobar a bojazlivý šašo Rigolo so svojou drzou ponožkovou bábkou. Osud celého kráľovstva teraz leží v rukách tejto uletenej partičky. Dobrodružstvo, ktoré otrasie celým kráľovstvom, Miu napokon naučí, že šľachetnosť možno nájsť v každom z nás.

Postavou silnej, odvážnej dievčenskej hrdinky, ktorá ide tak trochu „proti prúdu“, tvorcovia nadväzujú na úspešné animované filmy Neskrotná či Balerína. Mia nevyzerá ako princezná a ani sa tak nespráva. Na hlave má „číro“, jej spôsoby a vyjadrovanie rozhodne nemožno označiť ako vyberané a schopnosť loziť po kráľovských hradbách by jej mohol závidieť aj samotný Spider-Man. Režisér prezradil, že sa pri vytváraní  jej  grafickej  podoby  trochu  inšpirovali seriálom Vikingovia. Vďaka svojmu osobitému  charakteru bude postava Mie nepochybne blízka všetkým deťom, nielen dievčatám.

 

Originálny názov: Pil; Pil's Adventures
Žáner: animovaný, rodinný
Rok: 2022
Krajina pôvodu: Francúzsko
Réžia: Julien Fournet
Hrajú (v slovenskom znení): Dominika Žiaranová, Marián Labuda, Ján Morávek, Pavol Topoľský, Vladimír Kobielsky, Anna Šišková, Lucia Vráblicová  a i.
Hudba: Olivier Cussac 

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu (anglicky): Pil's Adventures (Cineuropa).