Mia a ja vo filme

Mia a ja vo filme

Objavte čarovný svet Centopie.

Vydajte sa na výpravu zo skutočného sveta do čarovnej knihy, v ktorej sa nachádza animovaná ríša plná kúziel, elfov a jednorožcov. Statočné dievča Mia a ďalší hrdinovia z rozprávkovej krajiny Centopie sa po prvýkrát predstavia v celovečernom filme. Prinesú nielen úplne nový príbeh a dobrodružstvo, ale aj nové záhady, nových hrdinov a fantastického búrkového jednorožca, ktorý vie rozprávať.

„Animák“ Mia a ja vo filme vznikol podľa seriálového fenoménu Mia a ja, ktorý sa za desať rokov od svojho vzniku zapísal do sŕdc miliónov dievčat na celom svete. Seriál má medzi deťmi podobnú popularitu ako napríklad legendárna Labková patrola. Dobrodružstvo s názvom Mia a ja vo filme si však v kine užijú aj tie malé slečny, ktoré Miu doteraz nepoznali.

Hlavná hrdinka Mia odchádza so svojím starým otcom do prázdninového domu pri mori a snaží sa vyrovnať so stratou rodičov. Svoju zázračnú knihu si, samozrejme, berie so sebou. Jej čarovný náramok, ktorý je zároveň portálom na vstup do knihy, sa jedného dňa rozsvieti a Miu povolajú do magického sveta fantázie, elfov a jednorožcov – do Centopie. Na Miu, jej starých, ale aj nových priateľov a na celú kúzelnú, farebnú Centopiu čaká dobrodružstvo, aké nikdy predtým nezažili. Na jednom vzdialenom ostrove sa totiž objavil hrozivý Toxor, zloduch v podobe ropuchy, ktorý ohrozuje všetko dobré v Centopii. Veselých okrídlených elfov premieňa na armádu bezduchých otrokov a využíva ich na to, aby ovládol Centopiu a navždy v nej zničil všetko krásne. Mia musí nájsť tri čarovné kamene a jedinečného búrkového jednorožca, aby dokázala Toxora zastaviť a poraziť ho vo veľkej bitke o osud Centopie. Na svojej odvážnej misii odhalí aj legendu o dávnom hrdinovi Centopie a jedno veľké rodinné tajomstvo.

Seriál Mia a ja má už 4 série, viac ako 100 dielov, vysiela sa v 170 krajinách na svete a na Youtube má dokopy 1,5 miliardy pozretí. Príbeh spája hercov zo skutočného sveta s animovanou ríšou Centopiou, do ktorej sa Mia dokáže premiestniť s pomocou kúziel. V pestrofarebnej krajine plnej okrídlených elfov a čarovných jednorožcov získava aj ona podobu elfky, na ktorú okrem zábavy a šantenia s kamarátmi čakajú aj nebezpečné dobrodružstvá, v ktorých musí čeliť zlu a dokázať svoju odvahu.

 

Originálny názov: Mia and Me: The Hero of Centopia
Žáner: animovaný, rodinný
Rok: 2022
Krajina pôvodu: Nemecko, Belgicko, Austrália, India
Réžia: Adam Gunn, Matthias Temmermans
Hrajú: Bettina Kenney, Margot Nuccetelli, James Dyke a i., (v slovenskom znení): Martina Kapráliková, Michal Domonkos, Natália Kóšová, David Hartl, Andrea Somorovská, Juraj Predmerský, Roman Pomajbo, Peter Rúfus, Pavol Plevčík, Frencien Bauer, Judita Bilá, Martin Hronský, Martin Vitek a i.
Hudba: Christoph Zirngibl

 

 

O filme

Mia a ja vo filme Studio Isar Animation