Menu

Čas a miesto konania


Maximálny možný počet rezervovaných vstupeniek na jednu objednávku je 8. V prípade záujmu o väčší počet vstupeniek kontaktujte pokladňu MsKC.

Menu

Pripravím vám úžasné prekvapenia...

Mladý pár, Margot (Anya Taylor-Joy) a Tyler (Nicholas Hoult), cestujú do luxusnej reštaurácie Hawthorn na pobrežnom ostrove v severozápadnom Pacifiku, kde samotársky, ale celosvetovo preslávený šéfkuchár, Julian Slowik (Ralph Fiennes) pripravil pre vybraných hostí bohaté degustačné menu.

K páru sa pridali aj traja mladí, trocha nepríjemní, zamestnanci úspešnej firmy – Bryce (Rob Yang), Soren (Arturo Castro) a Dave (Mark St. Cyr), jeden starší bohatý pár, ale aj štamgasti Anne a Richard (Judith Light a Reed Birney), ďalej známa kritička reštaurácií Lillian Bloom (Janet McTeer) a jej oddaný novinár Ted (Paul Adelstein), slávna filmová hviezda v stredných rokoch (John Leguizamo) a jeho asistentka Felicity (Aimee Carrero).

Personál, ktorý ich hostí, je na túto príležitosť patrične vystrojený a na jeho čele stojí Elsa (Hong Chau). Tak, ako sa postupne servírujú jedlá od výmyslu sveta, pri každom stole sa zvyšuje napätie, hustne atmosféra a navonok sa začnú vyplavovať tajomstvá. Pomaly začína byť zjavné, že Slowik pripravil toto menu do detailov, aby celý večer vyvrcholil až do šokujúceho finále.

Film prináša Searchlight Pictures, Hyperobject Industries/ Gary Sanchez production a režisér Marka Mylod. Účinkujú Ralph Fiennes, Anya Taylor-Joy, Nicholas Hoult, Hong Chau, Janet McTeer, Reed Birney, Judith Light, Paul Adelstein, Aimee Carrero, Arturo Castro, Rob Yang, Mark St. Cyr a John Leguizamo. Scenár napísali Seth Reiss a Will Tracy. Producentmi sú Adam McKay, Betsy Koch a Will Ferrell. Skladateľom hudby je Colin Stetson a kostýmovou návrhárkou Amy Westcott.

 

Originálny názov: The Menu
Žáner: horor, thriller
Rok: 2022
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Mark Mylod
Hrajú: Anya Taylor-Joy, Ralph Fiennes, Nicholas Hoult, John Leguizamo John Leguizamo a i.
Hudba: Colin Stetson

 

 

 

(anglicky):

 

Filmy o filme:

 

(anglicky):

 

Premiéra (anglicky):

 

O filme

Menu The Menu Searchlight Pictures Facebook  Instagram  Twitter