Matka na úteku

Min. počet na 1 premietanie = 5 divákov


 

Aj tá najlepšia matka niekedy potrebuje pauzu!

Hlavná hrdinka Sylvie (Petra Hřebíčková) má lásku, rodinu, manželstvo a dobrú prácu. Je pracovitá a zodpovedná. Sylvie všetko zvládne. Preto sa na ňu ostatní spoliehajú. Ale... Zrazu cíti, že sa jej život rúca pod rukami a ona už to ďalej nevydrží. Má chuť od všetkého utiecť, zobrať si oddychový čas, aby popremýšľala o tom, ako dať veci opäť do poriadku. Ale predovšetkým musí dať do poriadku sama seba. Kam by sa však mohla ukryť? Kde nájde kamarátku, ktorá jej uvarí medovkový čaj, vypočuje ju a nebude sa jej na nič pýtať? Je to šťastná náhoda alebo osud, že Sylvie stretne práve v tejto chvíli Annu? Anna (Lenka Vlasáková) je na prvý pohľad tvrdá žena, ktorú nič nevyvedie z miery. Ale aj ona potrebuje kamarátku. Len o tom ešte nevie...

 

A potom je tu Sylviina mama Regina (Jana Švandová), ktorá má vždy poruke nejakú kritickú poznámku, najmä keď ide o Sylviinho manžela Tomáša (Jaroslav Plesl). Podľa nej nie je ani vhodným manželom pre Sylviu, ani vhodným otcom pre Sylviine deti. A ako zať je... absolútne neznesiteľný. Pripomína vám to niečo? Skorokomédia Matka na úteku je o rodine, láske a priateľstve a možno tak trochu aj o vás!

 

Za filmom Matka na úteku stoja štyri ženy: scenáristka Uljana Donátová, ktorej román Matka v trapu sa stal predlohou filmu, režisérka Hana Hendrychová a producentky Svatka Peschková a Nela Schlaichertová.

 

„Na začiatku to bola možno šťastná zhoda okolností, ale postupne sme začali vnímať našu ,ženskú silu‘ ako výhodu a pevný základ na vznik nášho projektu. Ako ženy cítime k hrdinkám príbehu Matka na úteku sympatie a pochopenie, ale dokážeme sa na ich problémy pozrieť aj s nadhľadom. Našou ambíciou bolo, aby si diváci a diváčky po filme mohli povedať: Toto predsa veľmi dobre poznám. Niečo podobné sa stalo aj mne, mojej kamarátke, nášmu spoločnému známemu... Matka na úteku je skorokomédia. Prečo? Pretože život nie je len o zábave, ale s láskou, priateľstvom a humorom je oveľa krajší," hovoria o filme jeho tvorkyne.

 

Originálny názov: Matka v trapu; Predloha: Uljana Donátová (kniha)
Žáner: "skorokomédia", romantický
Rok: 2024
Krajina pôvodu: ČR
Veková prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov
Obsahový deskriptor: sex, vulgarizmy
Réžia: Hana Hendrychová
Hrajú: Petra Hřebíčková, Lenka Vlasáková, Jaroslav Plesl, Jana Švandová, Marek Němec, Bob Klepl, Martin Pechlát, Elizaveta Maximova, Anastázie Chocholatá a i.
Hudba: Petr Malásek

 

 

 

 

O filme

Matka na úteku Tlačová správa

GoPay
GoPay

MasterCard
MasterCard

Maestro
Maestro

Visa Electron
Visa Electron

Visa
Visa