Krakenteena Ruby  (od 2023)

Krakenteena Ruby (od 2023)

ANIMOVANÝ, DOBRODRUŽNÝ - Objavte hrdinku, ktorá sa skrýva tak trocha pod povrchom... Od tvorcov kultových animákov Shrek a Ako si vycvičiť draka.

Toto leto sa vďaka štúdiu DreamWorks Animation ponoríme do divokého a búrlivého života veľmi plachej tínedžerky na bežnej strednej škole.

S hrôzou zisťuje, že je priamym členom bájnej rodiny morských krakenov, že jej osud leží v hlbinách oceánu a že ju čakajú dobrodružstvá, o akých sa jej ani nesnívalo. Ale keď máte šestnásť rokov ako Ruby Gillmanová, rozhodne nechcete vyčnievať, chcete nenápadne splynúť s ostatnými spolužiakmi. To sa však celkom nedarí, a to nielen preto, že Ruby je srdcom krakenka. Bohužiaľ, vyniká aj v matematike a jej príliš starostlivá mama jej zakazuje chodiť po škole s ostatnými deťmi na pláž. Hlavne preto, že začne porušovať matkine pravidlá, sa Ruby dozvie, že je priamym potomkom rodu krakenov a má zdediť trón mocnej kráľovnej siedmich morí.

Hlavnou úlohou krakena je chrániť oceány pred mocnými a zákernými morskými pannami a tento boj o moc trvá odjakživa. Teraz však nadobudol nový rozmer. Najobľúbenejšie dievča v škole, Chelsea, je v skutočnosti morská panna. Ak má táto plachá tínedžerka ochrániť seba a svoje okolie, bude musieť rýchlo objaviť schopnosti, ktoré robia krakena krakenom.

 

Originálny názov: Ruby Gillman, Teenage Kraken
Žáner: animovaný, dobrodružný
Rok: 2023
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Kirk DeMicco, Faryn Pearl
Hrajú: Jane Fonda, Toni Collette, Annie Murphy, Will Forte, Sam Richardson, Lana Condor, Colman Domingo, Nicole Byer a i.
Hudba: Stephanie Economou

 

 

O filme

DreamWorks Universal Pictures