KINO zadarmo k MDD: Elementy

Termín premietania


Voľné vstupenky si VOPRED vyzdvihnite v pokladni!
Rezervácie prepadajú pred premietaním o 16:30 h!

Neušiel sa vám lístok? Príďte do pokladne v deň premietania o 16:30 h - často sa stáva, že si niekto nevyzdvihne rezerváciu - takto prepadnuté lístky rozdáme ďalším záujemcom.


 

Protiklady sa priťahujú...

Film štúdií Disney a Pixar "Elementy" je úplne nový, originálny celovečerný film, ktorý sa odohráva v meste živlov, kde spolu žijú obyvatelia ohňa, vody, zeme a vzduchu. Príbeh predstavuje Ember drsnú, pohotovú a ohnivú mladú ženu, ktorej priateľstvo so zábavným, roztopašným a prúdivým chlapcom menom Wade spochybňuje jej presvedčenie o svete, v ktorom žijú, a o osobe, ktorou chce byť.

Režisér filmu Peter Sohn hovorí, že príbeh, ktorý je preňho veľmi osobný, začal kresbou ohňa a vodnej postavy, ktoré spolu komunikujú. Predstavoval si nečakané priateľstvo medzi živlami a vzťah, ktorý určite vyvolá trápnosti, humorné situácie a vtipné prešľapy. "Začal som vrstviť môj vzťah s manželkou - ja som Kórejčan a ona Američanka, napoly Talianka. Spočiatku som tento vzťah pred rodičmi tajil, pretože oni - ako v starej škole chceli, aby som sa oženil s Kórejčankou. Posledné slová mojej starej mamy boli doslova "Vezmi si Kórejčanku!" Rovnako ako Sohn, aj Ember je prisťahovalkyňa druhej generácie - len jej rodičia emigrovali z Ohňovej zeme do Element City, kde sa Ember narodila a vyrastala. Vrcholom Emberinej cesty - a v mnohom aj jej impulzom - je zábavné a osudové priateľstvo s vodným živlom menom Wade.

Dej filmu "Elementy" sa odohráva v meste, ktoré spája prvky rôznych prostredí ukazuje, že protiklady sa skutočne priťahujú. "Je to komédia plná srdca," hovorí producentka Denise Reamová. "Je to príbeh o vzťahoch - medzi ohňom a vodou, medzi rodičmi a ich deťmi a medzi nami všetkými a našimi susedmi, ktorí možno nevyzerajú ako my."

Pred filmom pôjde ešte krátky animovaný film - Carl ide na rande (8 minút).

 

Originálny názov: Elemental
Žáner: animovaný, komédia, dobrodružný
Rok: 2023
Krajina pôvodu: USA
Veková prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 7 rokov
Obsahový deskriptor: -
Réžia:  Peter Sohn
Hrajú: Mamoudou Athie, Leah Lewis a i., (v slovenskom znení): Tomáš Hallon, Lenka Lašová, Juraj Predmerský, Jana Valocká, Judita Hansman, Tibor Vokoun, Oliver Boublík, Ivan Romančík, Gabriela Dzuríková, Zuzana Tlučková, Jakub Kroner, Štefan Richtárech, Matej Zrebný, Jaroslav (Jerry) Szabó, Laci Strike a i.
Hudba: Thomas Newman

 

 

 

O filme

Elementy Elemental (Disney) Facebook Instagram Twitter

GoPay
GoPay

MasterCard
MasterCard

Maestro
Maestro

Visa Electron
Visa Electron

Visa
Visa