Jurský svet: Nadvláda /dabing/

Jurský svet: Nadvláda /dabing/


Premietame pre všetkých, nič nekontrolujeme.
Respirátor nepovinný/dobrovoľný, občerstvenie povolené (predaj pukancov pred kinosálou).


 

Veľkolepé zakončenie jurskej éry.

Dinosaury žijú medzi nami. Veľkolepý záver k filmom Jurský park a Jurský svet hľadá odpoveď na otázku, či by sme prežili medzi dinosaurami. Colin Trevorrow, režisér prvého dielu, pod dohľadom producenta Stevena Spileberga vytvoril sen každého fanúšika o napätí, akcii a prehistorických jašteroch.

Príbeh filmu Jurský svet: Nadvláda sa odohráva štyri roky po zániku ostrova Isla Nubar, pôvodného domova oživených jurských tvorov. Medzitým sa začali kontrolovane aj nekontrolovane rozmnožovať, v dôsledku čoho sme si museli zvyknúť na ich prítomnosť v našom ekosystéme a na to, že už pravdepodobne nestojíme na vrchole potravinového reťazca. Na jednej strane sú ľudia, ktorí chcú túto novú obrovskú silu využiť vo svoj prospech, a na druhej strane ľudia, ktorí im v tom chcú zabrániť a snažia sa udržať svet v čo najväčšej rovnováhe. Patrí k nim aj Owen Grady (Chris Pratt) a jeho priateľka Claire (Bryce Dallas Howard), ktorí v prvých dvoch filmoch získali patričné skúsenosti. Doplnia ich ich hviezdy Jurského parku, paleontológovia Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern), a teoretik so zmyslom pre detail Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Všetci sa púšťajú do dych berúceho boja s časom, ľudskými a jašterími nepriateľmi, aby sa pokúsili o nemožné v situácii, ktorá netrvá päť minút, ale dvanásť.

"Tento film vnímam ako oslavu toho, čo pred rokmi vytvorili spisovateľ Michale Crichton a Steven Spielberg," hovorí režisér Colin Trevorrow. "Keď vidíte postavy z Jurského sveta v interakcii s tými, ktoré sme vytvorili my, všetko do seba zapadá. Preto tento príbeh úspešne pokračuje už toľko rokov," dodáva režisér.

Jurský svet je však, samozrejme aj o dinosauroch, pričom tvorcovia filmu hovoria o celom rade nových, doteraz nevidených druhov, ktoré sa objavia na plátne. Môžete sa tešiť najmä na "domáceho miláčika" menom Gigantosaurus, na ktorého bude dokonca Tyranosaurus Rex krátky.

 

Originálny názov: Jurassic World Dominion
Žáner: dobrodružný,akčný
Rok: 2022
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Colin Trevorrow
Hrajú: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Daniella Pineda, Kristoffer Polaha, Sam Neill, Jeff Goldblum, Laura Dern a i.
Hudba: Michael Giacchino

 

 

 

 

Filmy o filme (anglicky):

 

 

Premiéra (anglicky):

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Jurský svet: Nadvláda, (anglicky): Jurassic World Dominion, Facebook, Instagram, Twitter, YouTube.