Fentasy

Termín premietania

Min. počet na 1 premietanie = 5 divákov


Tento film je NEVHODNÝ pre vekovú skupinu maloletých do 18 rokov! Takéto osoby nebudú vpustené do kinosály, ani v sprievode zákonného zástupcu maloletého
(na základe Zákona o audiovízií 40/2015 Z.z., Tretia časť §14 (Ochrana maloletých))


 

Len zarobiť a zdrhnúť.

Sofia nadovšetko miluje divoké párty. A to hlavne tie, na ktorých sú hlavným zdrojom zábavy látky silnejšie než alkohol. So svojím novým priateľom Pellerom, amatérskym chemikom, rozbieha lukratívny biznis. Keď sa totiž akákoľvek droga zmieša s fentanylom, jej účinky sa závratne znásobia. A takisto aj zisk.

Čo na tom, že ich nová droga sa pre mnohých stáva smrtiacim koktejlom, keď teraz vládnu pouličnej scéne. Eufóriu z rýchlo rastúceho bohatstva vystrieda kruté vytriezvenie. Ich úspech veľmi rýchlo priláka pozornosť polície, ale hlavne ruskej mafie, ktorá konkurenciu netoleruje. Sofia sa rozhodne hrať vabank a nezáleží, koľko životov to bude stáť.

Kriminálny thriller FENTASY je inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré sa odohrali pred viac ako 10 rokmi na Slovensku. Extrémne silný syntetický opioid fentanyl si v súčasnosti ročne vezme desiatky tisíc životov.

 

Originálny názov: Fentasy
Žáner: thriller
Rok: 2024
Krajina pôvodu: SR
Veková prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 18 rokov
Obsahový deskriptor: závislosť
Réžia: Samuel Vičan, Anastasia Hoppanová
Hrajú: Kristína Kanátová, Noël Czuczor, David Švehlík, Viktória Šuplatová, Peter Ondrejička, Anna Jakab Rakovská, Tomáš Magát, Vladimír Jedľovský a i.
Hudba: Ondřej Brousek

 

 

 

O filme

Fentasy

GoPay
GoPay

MasterCard
MasterCard

Maestro
Maestro

Visa Electron
Visa Electron

Visa
Visa