Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva /dabing/

Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva /dabing/


Premietame pre všetkých, nič nekontrolujeme.
Respirátor nepovinný/dobrovoľný, občerstvenie povolené.


 

Vstúpte do novej dimezie. Od režiséra kultovej trilógie Spider-Man.

V novom filme od  Marvel Studios "Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva" MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi.  

V júli 1963 sa Doctor Strange prvýkrát objavil v marvelovskom komikse “Strange Tales”, číslo 110, z rúk výtvarníka Steva Ditka a spisovateľa Stana Leeho. Trvalo 53 rokov, kým sa majster mystických umení dočkal superhrdinského privítania v Marvel Cinematic Universe (MCU) vo filme z roku 2016 s príznačným názvom “Doctor Strange”.

Teraz prichádza “Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva”, ktorý posúva fantasy žáner do temnejšieho miesta. Na samom začiatku cesty Doktora Stephena Strangea za mystickým umením mu The ancient one povedala: “Keby som ti povedala všetko, utekal by si odtiaľto s krikom hrôzy.” Vtedy si nikto nevedel predstaviť, aké prorocké boli jej slová, pretože o päť rokov neskôr sa kormidla druhého dielu “Doctora Strangea” ujal Sam Raimi, majster hrôzy a čarodejník napätia. Raimimu nie sú filmy o superhrdinoch cudzie. V roku 1990 režíroval a produkoval film “Darkman” a pôvodnú trilógiu “Spider-Man”. Čo ho teda privádza späť k superhrdinskému žánru takmer po 15 rokoch?  

“Keď Kevin Feige oznámil, že chce do Doctora Strangea vniesť trochu hororového prvku, bolo to pre mňa zaujímavé,” vysvetľuje Raimi. "Horor a napätie boli pre mňa vždy zábavné aspekty filmovej tvorby. Jedným z dôvodov, prečo ma Doctor Strange ako postava zaujal, je, že je to kúzelník. Keď som vyrastal, robil som kúzelníka na detských oslavách a svadbách. Veľmi ma bavilo vytvárať ilúzie. Superhrdina, ktorý je iluzionista a kúzelník, ma mimoriadne zaujíma.” 

V hlavných úlohách filmu Doctor Strange v Mnohovesmíre šialenstva sa predstavia Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Elizabeth Olsen, Benedict Wong, Xochitl Gomez, Sheila Atim, Adam Hugill a Rachel McAdams.   

 

Originálny názov: Doctor Strange in the Multiverse of Madness
Žáner: akčný, fantasy, horor
Rok: 2022
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Sam Raimi
Hrajú: Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Benedict Wong, Chiwetel Ejiofor, Xochitl Gomez, Rachel McAdams, Adam Hugill a i., (v slovenskom znení): René Jankovič, Zuzana Porubjaková, Martin Kaprálik, Peter Krajčovič, Daniela Mackovičová a i.
Hudba: Danny Elfman

 

 

 

(anglicky):

 

Film o filme (anglicky):

 

Premiéra:

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva, (anglicky): Marvel, Facebook, Instagram, Twitter.