Django

Termín premietania

Min. počet na 1 premietanie = 5 divákov


 

Životný príbeh Petra Jandy & skupiny Olympic.

Petr Janda, frontman skupiny Olympic, spevák, skladateľ a gitarista, jedna z najväčších legiend v histórii českej populárnej hudby, oslávil v máji 2022 svoje 80. narodeniny a koncom toho istého roka 60. výročie vzniku skupiny Olympic. V rámci dvojitého jubilea vznikol celovečerný dokumentárny film o tomto výnimočnom hudobníkovi a otcovi štyroch dcér. 

Režisérka Olga Malířová Špátová vytvorila strhujúci príbeh o láske k hudbe, o posadnutosti a vášni, o komponovaní a hraní. O krásach a strastiach tvorby a o živote hudobníka. O bolesti zo straty milovaných a blízkych priateľov. O chybách a slabostiach normalizačnej éry, ktorá bigbítovej hudbe a kultúre hádzala polená pod nohy. Film o láske a priateľstve. O otcovstve, ktoré je preňho dnes hlavným zmyslom života. 

A prečo práve Django? To je prezývka, ktorú dostal Petr Janda, keď v roku 1968 absolvoval turné po Francúzsku. Francúzi používali jeho meno a volali ho Žambon, čo je šunka, Žanda alebo Žamon. Až bubeník Jan Antonín Pacák mu začal hovoriť Django, podľa slávneho francúzskeho džezového gitaristu Jeana "Django" Reinhardta, ktorý je Petrovým veľkým vzorom.

 

Originálny názov: Django
Žáner: dokument
Rok: 2024
Krajina pôvodu: ČR
Veková prístupnosť: vhodné pre všetky vekové skupiny maloletých
Obsahový deskriptor: -
Réžia a scenár: Olga Malířová Špátová
Účinkujú: Rodina: Petr Janda, Alice Jandová, Marta Jandová, Eliška Strakošová, Anežka Jandová,  Rozálie Jandová, Matouš Janda, Petr Janda ml., Martina Jandová, Olympic: Milan Broum, Marting Vajgl, Pavel Březina, Ostatní: František Ringo Čech, Ladislav Klein, Jiří Korn, Jiří Stivín, Jary Tauber, Jiří Valenta,  Emil Viklický, Miloš Zapletal
Hudba: Petr Janda a Olympic 

 

 

O filme

Django

GoPay
GoPay

MasterCard
MasterCard

Maestro
Maestro

Visa Electron
Visa Electron

Visa
Visa