Back to Black

Min. počet na 1 premietanie = 5 divákov


Tento film je NEVHODNÝ pre vekovú skupinu maloletých do 18 rokov! Takéto osoby nebudú vpustené do kinosály, ani v sprievode zákonného zástupcu maloletého
(na základe Zákona o audiovízií 40/2015 Z.z., Tretia časť §14 (Ochrana maloletých))


 

Jej hudba. Jej život. Jej štýl.

Bola jedným z najväčších speváckych talentov 21. storočia. Mohla dokázať neuveriteľné veci. Ale nestihla to. Vo filme Back to Black zažijete krátky, ale o to intenzívnejší životný príbeh Amy Winehouse.

Život a kariéru Amy Winehouse (Marisa Abel) zásadne ovplyvnili dvaja ľudia. Prvou bola jej babička Cynthia (Leslie Manville), svojrázna, oduševnená a originálna žena, ktorá jej odovzdala svoju živočíšnu povahu, lásku k džezu, túžbu ísť vždy svojou cestou a nerobiť kompromisy. Druhým človekom bol jej priateľ Blake (Jack O'Connell) a život s ním bol ako jazda na šialenej horskej dráhe, počas ktorej Amy prepadla viacerým závislostiam. Paradoxne, v najťažšom období svojho života, keď prišla o obe tieto opory (jej stará mama zomrela na rakovinu pľúc a s Blakeom sa rozišli), nahrala svoj zásadný album Back to Black, ktorý patrí k tomu najlepšiemu, čo v hudbe 21. storočia doteraz vzniklo. Amy sa vďaka nemu stala superhviezdou, dala sa opäť dokopy s Blakeom. Ale celosvetová pozornosť, ktorej sa jej dostávalo, nemala u tohto možno až príliš krehkého dievčaťa šancu, hoci sa o to snažila a takmer sa jej to podarilo.

"Chcela som Amyin príbeh natočiť z jej pohľadu. Jediná pravda o jej živote sa skrýva v jej piesňach. Preto som sa rozhodla vyrozprávať príbeh jej slovami, v jej textoch. V nich sa vyznáva zo svojej lásky, bolesti, zo svojich sklamaní. Sú plné hlbokých emócií a neraz aj drsného humoru," hovorí režisérka Sam Taylor-Johnson.

Album Back to Black získal päť cien Grammy, predalo sa z neho viac ako 16 miliónov kópií a vo filme zaznejú jeho zásadné piesne vrátane Rehab, Love is a Losing Game a titulnej skladby Back to Black.

 

Originálny názov: Back to Black
Žáner: životopisný, hudobný
Rok: 2024
Krajina pôvodu: USA
Veková prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 18 rokov
Obsahový deskriptor: závislosť
Réžia: Sam Taylor-Johnson
Hrajú: Marisa Abela, Eddie Marsan, Jack O'Connell, Lesley Manville, Ansu Kabia, Bronson Webb a i.
Hudba: Nick Cave, Warren Ellis

 

 

 

O filme

Back to Black Back to Black Facebook

GoPay
GoPay

MasterCard
MasterCard

Maestro
Maestro

Visa Electron
Visa Electron

Visa
Visa