Veľryba

Čas a miesto konania


Maximálny možný počet rezervovaných vstupeniek na jednu objednávku je 8. V prípade záujmu o väčší počet vstupeniek kontaktujte pokladňu MsKC.

Veľryba

Famózny comeback Brendana Frasera ako 270-kilového osamelého učiteľa, ktorý sa snaží obnoviť vzťah so svojou odcudzenou dospievajúcou dcérou.

Oscar pre najlepšieho herca v hlavnej úlohe.

Charlie vedie online kurzy štylistiky na univerzite. Snaží sa svojich študentov naučiť písať jasne a presvedčivo. Len tak môžu svoje myšlienky efektívne predávať ďalším. Chce, aby boli úprimní a autentickí. On vidí svojich študentov vo svojom notebooku, ale oni jeho nie. Vyhovára sa na pokazenú kameru, ale v skutočnosti nechce, aby ho videli. Má totiž takmer tristo kíl, je osamelý a pod ťarchou vlastných tráum sa len zložito vyrovnáva s minulosťou. Uzavrel sa vo svojom byte a stresové situácie rieši prejedaním. Hoci jeho zdravotný stav je čoraz horší, odmieta ísť do nemocnice a spolieha sa len na svoju kamarátku Liz, ktorá je ošetrovateľkou v nemocnici. Liz neustále v sebe rieši spor medzi jej povinnosťou rešpektovať želania priateľa a jej túžbou udržať ho nažive.

Napriek svojmu psychickému a fyzickému stavu však okolo seba naďalej šíri nákazlivý optimizmus a v ľuďoch vidí len dobro. A snaží sa nájsť cestu späť k svojej dospievajúcej dcére Ellie, ktorú spolu s jej matkou pred ôsmimi rokmi opustil.  

Darren Aronofsky (Requiem za sen, Čierna labuť) natočil hlboko ľudskú snímku o prijatí seba samého, ktorá je pre Brendana Frasera famóznym comebackom.

 

 

Originálny názov: The Whale; Predloha: Samuel D. Hunter (divadelná hra)
Žáner: dráma
Rok: 2022
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Darren Aronofsky
Hrajú: Brendan Fraser, Sadie Sink, Ty Simpkins, Hong Chau, Samantha Morton, Sathya Sridharan, Huck Milner a i.
Hudba: Rob Simonsen

 

 

Filmy o filme (anglicky):

 

O filme

Veľryba Velryba  The Whale A24