KINO NA SCHODOCH

KINO NA SCHODOCH


! V prípade nepriaznivého počasia (dážď alebo silný vietor) sa premietanie ruší !


Premietanie filmov pod holým nebom na parkovisku pred Mestským kultúrnym centrom (pred Kaviarňou u Shakespeara, kde je aj možnosť občerstvenia). Vstup zadarmo.

Začiatok vždy o 21:00 hod.


pondelok 15.8. = Upgrade
utorok 16.8. = Zbožňovaný
streda 17.8. = Temný rytier

 

Viac info o filmoch: 

15.8. - UPGRADE

Nie je to človek. Nie je to stroj. Je viac. Upgrade je drsné akčné sci-fi o chlapovi, ktorý sa nechal vylepšiť, aby mohol opäť chodiť. A aby sa mohol pomstiť.

Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia, mu obráti život hore nohami.

Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce.

 

Dĺžka filmu: 100 minút
Jazyková verzia: český dabing
Prístupnosť: Nevhodné pre maloletých do 15 rokov
Originálny názov: Upgrade

Žáner: sci-fi, thriller
Rok: 2018
Krajina pôvodu: Austrália
Réžia: Leigh Whannell
Hrajú: Logan Marshall-Green, Betty Gabriel, Melanie Vallejo, Harrison Gilbertson, Benedict Hardie, Christopher Kirby a i.

 

 


 

16.8. - ZBOŽŇOVANÝ

Film Petra Kolečka...

Uznávaný a všetkými obľúbený pediater Zdeněk (Jiří Bartoška) odchádza do dôchodku. Celý život bol uznávaným lekárom nemocnice  a teraz sa teší na zaslúžený oddych. Ešte viac sa na neho teší jeho rodina – manželka Olga (Zuzana Kronerová), ktorá sa už nemôže dočkať, že sa bude môcť o neho starať, rovnako ako aj jeho dcéra Zuzana, ktorej sa manželstvo s Karlom (Jiří Langmajer) nedávno rozpadlo.

Najviac nadšená je však jeho vnučka Aneta (Martina Czyžová), ktorá dedka vždy považovala za svoj veľký vzor a píše o ňom seminárnu prácu do školy. Ibaže Zdeněk nie je taký dokonalý, ako sa zdá. Má jedno veľké tajomstvo. Už takmer 40 rokov udržuje milenecký pomer s ortopédkou Danou (Ivana Chýlková). A tá, samozrejme, očakáva, že na ňu bude mať konečne viac  času. Na Zdeňka tak čakajú pekne horúce chvíľky a rozhodne nie bezstarostná pohoda, ktorú si plánoval.

 

Dĺžka filmu: 99 minút
Jazyková verzia: česká verzia
Prístupnosť: Nevhodné pre maloletých do 12 rokov
Originálny názov: Božský děda

Žáner: komédia, dráma
Rok: 2021
Krajina pôvodu: ČR
Réžia: Petr Kolečko
Hrajú: Jiří Bartoška, Zuzana Kronerová, Ivana Chýlková, Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer, Štěpán Kozub, Martina Czyžová, Tatjana Medvecká a i.

 

 


 

17.8. - TEMNÝ RYTIER

Vitajte vo svete bez pravidiel... V pokračovaní úspešného hitu Batman začína opäť spojili svoje sily výnimočný režisér Christopher Nolan a skvelý herec Christian Bale, ktorý si vracia ako Batman (Bruce Wayne). Snímka ocenená 2 Oscarmi patrí medzi najlepšie hodnotené filmy vôbec...

V Temnom rytierovi Batman zvyšuje stávku v boji so zločinom. S pomocou poručíka Jima Gordona a štátneho žalobcu Harveyho Denta, sa snaží zničiť posledné kriminálne živly v uliciach mesta. Toto spojenectvo spočiatku funguje efektívne, ale čoskoro všetci zistia, že to bola iba pasca a oni sa stali obeťami nevypočítateľného zločinca, ktorého všetci obyvatelia Gothamu poznajú ako Jokera.

K hereckým esám z filmu Batman začína (Christian Bale, Gary Oldman, Michael Caine, Morgan Freeman) pribudli Aaron Eckhart, Maggie Gyllenhaal a vynikajúci Heath Ledger vo svojej poslednej roli - šialeného klauna Jokera.

 

Dĺžka filmu: 152 minút
Jazyková verzia: český dabing
Prístupnosť: Nevhodné pre maloletých do 12 rokov
Originálny názov: The Dark Knight

Žáner: akčný, thriller
Rok: 2008
Krajina pôvodu: USA
Réžia: Christopher Nolan
Hrajú: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine, Maggie Gyllenhaal, Gary Oldman, Morgan Freeman, Cillian Murphy, Eric Roberts a i.