Indián

Indián


Premietame pre všetkých, nič nekontrolujeme.
Respirátor nepovinný/dobrovoľný, občerstvenie povolené (predaj pukancov pred kinosálou).


 

Nie je to indiánsky film ala Winnetou, ale súčasná slovensko-česko-poľská komédia v hlavnej úlohe s Karlom Rodenom.

Film Indián je komédia odohrávajúca sa v súčasnosti. Opisuje hektický život zaneprázdneného finančníka Ondreja Jonáša (Karel Roden) a jeho rodiny, do ktorého vstúpi duch zomierajúceho starého indiánskeho náčelníka (Daniel Olbrychski).  

Duch indiána sa snaží hlavného hrdinu presvedčiť na nový spôsob života, zmýšľanie a hodnoty, no nedarí sa mu to, a tak medzi nimi začne vnútorný boj. Ondrej svoj život vedie na vysokej úrovni a za peniaze si kúpil vždy všetko a všetkých. V istom okamihu pre neho peniaze strácajú a prestávajú mať cenu. Pre iných je to príležitosť vyťažiť z toho maximum a ukradnúť si čo najviac pre seba. Každý nakoniec na chamtivosť spravodlivo doplatí.  

Film prináša zaujímavý boj osobností s vtipnými situáciami. Nenechajte si ujsť komédiu, ktorá ukazuje každodenné problémy, ale aj zábavné okamihy vyplývajúce zo sledu okolností! 

 

Originálny názov: Indián
Žáner: komédia
Rok: 2021
Krajina pôvodu: ČR, SR, Poľsko
Réžia: Tomáš Svoboda, Vladimír Kriško
Hrajú: Karel Roden, Daniel Olbrychski, Vica Kerekes, Martin Myšička, Marta Zmunda Trzebiatowska, Juraj Kemka,Magdalena Niec, Lukáš Latinák, Jaroslav Dušek, Štěpánka Fingerhutová, Ester Geislerová, Vlado Černý, Anna Šišková, Jiří Dvořák, Tomáš Měcháček, Zuzana Kraváriková, Petra Nesvačilová, Jana Stryková, Martin Pechlát, Tomáš Matonoha, Oliver Oswald a i.
Hudba: Jiří Hájek

 

 

 

Filmy o filme:

 

Titulná pieseň - "Ty vieš, že sa chovám tak, jak sa chovám":

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Indián, (česky): Indián.